כמה עולה התקנת מזגן בישראל

 

רכישה של מזגן היא דבר שקשורים אליו אלמנטים נוספים. חשוב לזכור כי ללא התקנה מקצועית לא יפעל המזגן כראוי. לכן רבים שואלים את עצמם כמה עולה התקנת מזגן. זאת כדי לדעת מהי העלות הנוספת שיצטרכו לשלם מעבר לעלותו של המזגן שבחרו ורכשו בסופו של דבר.

לשאלה זו יש באופן טבעי תשובה מדויקת, אך נראה כי יש להתייחס אליה בצורה מעט רחבה יותר. נתחיל מכך שלעתים יש משווקים שונים שמציעים מזגן בעסקה מסוימת הכוללת גם התקנה. זאת יכולה להיות עסקה כדאית אם מדובר על התקנה שמכסה את צרכיו המדויקים של הלקוח. לגבי זה נעסוק מיד בפסקה הבאה.

 

בין סוגי התקנות שונים לבין המידות בשטח

כשם שיש הבדלים בין מזגן עילי ובין מזגן מיני מרכזי, כך גם יש הבדל בצורות ההתקנה המתאימות לכל אחד מסוגי המזגנים. בל נשכח כי גם לגבי צורת המבנה יכולים לעתים לצוץ מכשולים מאתגרים יותר, ובכך להציג מחיר סופי של התקנת מזגן. לכן השאלה לגבי עלות ההתקנה היא מעט יותר מורכבת ממה שאנו חושבים.

עוד דבר חשוב שיש להתייחס אליו בצורה רצינית הוא זה שקשור לחומר שצריך המתקין כדי להתקין כל מזגן. למה הכוונה? לכך שלעתים המזגן ימוקם כ-2 מטרים מהיחידה החיצונית ולעתים מדובר יהיה ב-5 מטרים. הדבר מצריך צינורות ארוכים יותר ועבודה ממושכת יותר, ודברים אלו משפיעים על המחיר הסופי של ההתקנה.

 

שאלת המחיר מול שאלת איכות ההתקנה

אחרי הכול אנו רואים כיצד בכל תחום יש בעלי מקצוע טובים ויש כאלו שנחשבים לפחות מקצועיים. כך הדבר גם לגבי התקנת מזגנים שמוכיחה לכל בעל נכס בישראל כיצד יש מתקין שיודע להתמודד עם קירות בטון יצוקים ועם התקנה במקומות בעייתיים, ויש כאלו שמשימות כאלה אינן מסתיימות אצלם בצורה חיובית.

לכן כששואלים כמה עולה התקנת מזגן יש גם לשאול האם ההתקנה שווה את הכסף. כלומר האם אנו מקבלים תמורה מלאה על המחיר ששילמנו על ההתקנה. רק התקנה שמאפשרת שימוש מלא ובטוח במזגן לאורך זמן היא זו ששווה את הסכום שהמתקין ביקש עבורה.