כמה עולה התקנת מזגן ?

כמה עולה התקנת מזגן? זו שאלה ששואל את עצמו כל מי שרוצה לרכוש מזגן. התקנת מזגן כבר מזמן אינה מותרות מפנקות אלא הכרח קיומי של ממש בחודשי הקיץ הישראלי הלוהט, ויותר ויותר אנשים מתקינים מזגנים גם בדירות ישנות או שכורות. אם שאלתם את עצמכם כמה עולה התקנת מזגן, כדאי שתדעו שהמחיר יכול לנוע מכמה מאות שקלים עד כמה אלפים, בהתאם לסוג המזגן. מומחי המזגנים של חברת אבגור, המתמחה באביזרי מיזוג אוויר, מסבירים ממה מורכב המחיר ומה כדאי לדעת לפני שמשלמים למתקין.

 מחיר המזגן לא נגמר במכשיר

חלק מחברות המזגנים מעניקות גם שירותי התקנה תמורת תשלום נוסף, אך לעיתים הצעתה של החברה פשוט אינה משתלמת כלכלית, ואם קניתם מזגן בכמה אלפי שקלים, להוסיף עוד 1000 ₪, לדוגמא, זה קשה. בכל מקרה עלות ההתקנה תהיה נוספת על עלות המזגן, כמובן, אך כדאי להשוות מחירים ולקבל הצעה גם ממתקינים פרטיים. כל עוד מדובר במתקינים מקצועיים ולא בחאפרים תקבלו גם אחריות על ההתקנה ולא רק על המזגן.

טווח המחיר
אז כמה עולה התקנת מזגן? ככל שהמזגן קטן יותר ופשוט יותר, כך עלות ההתקנה נמוכה יותר. התקנת מזגנים של עד 3.5 כ”ס, תעלה 700-1200 ₪, ואילו התקנת מזגנים גדולים וחזקים יותר תעלה 1,500 ₪ ומעלה, כשהמחיר יכול להגיע ל- 6,000 ₪ עבור התקנת מזגן מיני מרכזי. המחיר הבסיסי כולל עד 2 מטר של צנרת, אך תוספות שונות עלולות לייקר אותו.

ישנן תוספות שונות שגורמות להתקנת מזגנים להתייקר ומקשות לתת תשובה פשוטה על השאלה כמה עולה התקנת מזגן :
• כאשר הצנרת הנדרשת לחיבור המנוע למזגן ארוכה מ-2 מטר תידרש תוספת מחיר על הצנרת. בדרך כלל אין צורך ביותר מ-3 מטר צנרת. כדאי לבדוק מראש מהם המחירים בשוק, כדי שלא ייגבו מכם סכום מופרז.
• קידוחים בקירות בטון, בניגוד לקירות בלוקים, מוסיפים 100-200 ₪ למחיר ההתקנה.
• לעיתים נדרשת הוספת נקודת חשמל, שעלותה הוא 300-400 ₪.
• כאשר יש צורך בצינור ניקוז ארוך מהסטנדרט, עלולה להיות תוספת תשלום של כ- 15 ₪ למטר צינור.
• לצערנו, גם התקנת מנגנון נעילה נגד גניבת המזגן הפך להכרחי, בייחוד בקומות נמוכות. מחיר התקנת ההגנה הוא 200-300 ₪.
• לעיתים יש צורך, או רצון, להשתמש בצנרת PVC כדי להחביא אותה ולשפר את המראה הכללי. צנרתPVC עולה בסביבות 30-35 ₪ למטר .
• כאשר המנוע צריך להיות מותקן בקומה גבוה או במיקום שקשה להגיע אליו, המתקין ידרוש תוספת תשלום, שגובהה בהתאם לקושי.