לא רק בימי הקיץ – מזגנים איכותיים שיחממו לכם את החורף

ישראל היא מדינה חמה, כל מי שבילה כאן יותר מכמה ימים וודאי הבין את זה. אך למרות החום הישראלי המפורסם, החורף הישראלי יכול לעיתים להיות קשוח לא פחות. חורף קר יכול להיות פעמים רבות קשה הרבה יותר מקיץ שרבי. כאשר חלל הבית לא מחומם כמו שצריך השהות בו הופכת להיות כמעט בלתי נסבלת.

כיצד מחממים את הבית בימות החורף הקרים? התשובה בימינו היא פשוטה מאוד- מזגנים עיליים. מזגן, למרות שהוא מקושר לנו כישראלים עם ימי הקיץ החמים, הוא הפתרון האידיאלי לחימום הבית בחורף- יעיל, שקט ולא מדיף ריח רע כמו פתרונות חימום אחרים. נוסף לכך, מזגן אינו מסכן את הבריאות ואינו מעמיד את יושבי הבית בסכנת שריפה כמו פתרונות חימום אחרים, לדוגמא תנורים שונים או מפזרי חום.

על מנת לעבור את החורף הקר בחמימות ונעימות, נצטרך לבחור מזגנים איכותיים, ואם אפשר עדיף שיהיו מזגנים במבצע. כמובן שמזגן איכותי הוא פתרון לכל ימות השנה- גם לקיץ וגם לחורף, ועל כן הוא אחד ממכשירי החשמל החשובים שניתן למצוא בבית. משום כך, כשזה מגיע למזגנים, לא כדאי להתפשר. על מנת לקבל את מלוא היתרון של מזגן איכותי נצטרך לבחור במזגן מחברה אמינה, שישרת אותנו לתקופה ארוכה ביעילות ואפקטיביות ויעניק לנו פתרונות אוורור איכותיים.

כיצד משתמשים במזגן בחורף?

על מנת השתמש במזגן בחורף בצורה היעילה והבטוחה ביותר, שתחסוך בחשמל ובכסף ותשמור על המזגן כך שיוכל לעבוד ללא בעיות למשך זמן ארוך, ריכזנו כמה טיפים שימושיים (אגב, פטריית חימום יכולה להוות פתרון מצוין לגינה או למרפסת).

כמה מעלות? טכנאי מזגנים רבים ממליצים לכוון את המעלות בחורף לטמפרטורה של עשרים ושתיים עד עשרים וחמש מעלות. בטווח הטמפרטורה הזה לא נגדיל בצורה משמעותית את צריכת החשמל, ואת חשבון החשמל בהתאמה, אך נשמור על הבית בטמפרטורה חמימה ונעימה. כמובן שהכלל הזה משתנה, והוא תלוי בתחושה אינדיבידואלית, גובה הדירה, הטמפרטורה בחוץ ומיקום גיאוגרפי, אך ככלל אצבע הוא יעזור לנו להשתמש במזגן בחורף בצורה היעילה ביותר.

הקפידו לנקות את הפילטרים – תחזוקת המזגן בחורף היא חשובה במיוחד, והיא זו שתשמור עליו פועל ומחמם לאורך זמן. ניקוי פילטרים, נחשב לפעולה שרק נשמעת מסובכת, ברוב הדגמים החדשים שיוצאים לשוק, כמו בדגמים של מזגן אלקטרה או מזגן תדיראן, ניקוי הפילטרים היא פעולה פשוטה מאוד, לא יותר קשה מניקוי של מאווררי תקרה. חשוב לציין שניקוי הפילטרים חשובה במיוחד בעת החורף, אפילו יותר מהפעלת המזגן על קירור בקיץ. הדבר נובע מכך שהפילטרים משפיעים במיוחד על פעולת החימום של המזגן, וכאשר הם מלוכלכים או סתומים המזגן יתקשה מאוד לחמם כמו שצריך את חלל הבית. נוסף על כך, חשוב מידי פעם לבדוק את תקינות המזגן הכללית, ולהקפיד על התחזוקה השוטפת שלו, כך שישמר ויחמם את הבית לאורך זמן וחורפים רבים.

כיוון פתחי האוורור כלפי מטה- בחורף, מן הסתם, יוצא מפתחי האוורור של המזגן אוויר חם. אוויר חם, ידוע בכך שהוא עולה כלפי מעלה. תכונה פיזיקלית זו מקשה על האוויר להתפשט בחלל הבית ולחמם אותו בצורה שווה. על מנת לפתור בעיה זו, נכוון בחורף את פתחי האוורור של המזגן כלפי מטה. בצורה זו, אוויר חם שיוצא מהמזגן יכול להגיע וחמם גם את חלקו התחתון של החדר, מכיוון שכוח הדחף של המזגן מוביל אותו כלפי מטה.

בדקו את איטום הבית – בחורף קל מאוד לאבד חום בחלל הפנימי אם האיטום או הבידוד בבית אינו תקין. על מנת שהמזגן יוכל לחמם את חלל הפנים בבית, ולא נאבד חום ואנרגיה כלפי חוץ, חשוב לבדוק את האיטום והבידוד, ולתקן כשלים בהם במקרה הצורך. גם המזגן האיכותי ביותר יתקשה לחמם בית שאינו מבודד כמו שצריך, במיוחד בימים הקרים במיוחד של החורף.

התייעצו במומחים – מזגנים הם עסק מורכב. ישנם הרבה גורמים ושיקולים כאשר מגיעים לבחור איזה מזגן להתקין על מנת שיחמם אותנו בימות החורץ. למזלנו, מתקיני מזגנים ומומחים במוצרי חשמל ישמחו לסייע לנו לבחור את המזגן האידיאלי עבור הבית שלנו ומה הצורה הטובה ביותר להתקין אותו להשתמש בו. בליאור מוצרי חשמל תמצאו את מומחי המזגנים איתם תוכלו להתייעץ, ומגוון גדול של מזגנים שיתאימו בצורה הטובה ביותר לחימום הבית שלכם בחורף המתקרב.

מותגי מזגנים ישראלים ששווה להכיר

מזגן אלקטרה

אלקטרה היא חברה ישראלית ותיקה המתמחה בעיקר בייצור מזגנים ויחידות מיזוג אוויר. היא אחת החברות המוכרות בישראל בתחום מיזוג האוויר. חברת אלקטרה פועלת משנת 1945 בארץ, ומייצרת מזגנים איכותיים שיכולים לעזור לנו להעביר את החורף ללא כל פחד מהקור. על מנת לבחור את המזגן של חברת אלקטרה האידיאלי, אנו ממליצים על מזגן אלקטרה 1 כוח סוס. מה זה אומר בעצם שלמזגן יש 1 כוח סוס? כוח סוס הוא יחידת מידה המשמשת למדידת הספק אנרגיה. יחידה אחת של כוח סוס משמעה הספק אנרגיה המסוגל להרים שבעים וחמישה קילו לגובה מטר בשנייה אחת. כאשר אומרים על מזגן שיש לו הספק של כוח סוס אחד, זה מצביע על כך שהוא מזגן חזק המתאים לכל השימושים של מיזוג אוויר ביתי. מזגן אלקטרה 1 כוח סוס הוא בחירה נהדרת למשפחה המעוניינת לחמם את הבית ביעילות לכל אורך החורף.

מזגן תדיראן

תדיראן היא חברה ישראלית המתמחה בייצור ושיווק של מוצרי חשמל שונים לשימושים מגוונים. בציבור הישראלי תדיראן ידועה במיוחד בתור יצרנית מזגנים, המשווקת מזגנים לשימוש ביתי מזה כמה עשורים. מזגן תדיראן יחמם את חלל הבית במהלך החורף בצורה מיטבית.