פתרונות חימום

מזג אוויר נעים: פתרונות חימום לחורף

החורף הגיע ויחד איתו כולנו מחפשים את הדרך הטובה ביותר להתחמם. אז גם את מרגישים שקר לכם המאמר הזה בדיוק בשבילכם. כאן תקבלו סקירה על פתרונות חימום שונים לחורף ותוכלו לבחור את הפתרון המתאים לכם ביותר. בחירה של פתרון חימום מתאים תאפשר לכם להנות מחורף חמים ונעים, והכי חשוב כמובן, בריא.

פתרונות חימום

כאשר באים לבחור פתרון חימום מתאים לחורף ישנם כמה גורמים שיש לתת עליהם את הדעת. הדבר הראשון הוא המקום שאותו אנו מעוניינים לחמם. כל חלל דורש מענה אחר מבחינת אמצעי החימום שאותם ניתן להתקין בו, ולא עבור כל חלל מתאימים אמצעי חימום שונים.
לאחר מכן אנחנו צריכים להגדיר מה התקציב שאותו אנו מקצים עבור פתרון החימום. ישנם פתרונות מצוינים אולם המחיר שלהם גבוה ולא בטוח שאנחנו יכולים להרשות לעצמנו לעשות בהם שימוש. מנגד, ישנם פתרונות זולים יותר אולם יעילותם מוטלת בספק. אבגור מביאים לכם את כל המידע שיעזור לכם לבחור את פתרון החימום המתאים ביותר עבורכם.

מזגן

האפשרות הראשונה שבה נעסוק היא התקנת מזגן עילי לבית. מזגן הוא הפתרון הנפוץ ביותר עבור חימום היום, ויש לכך כמה סיבות. ראשית, כמעט בכל בית או חלל סגור כיום ישנם מזגנים לקירור עבור חודשי הקיץ הרבים ששוררים במדינת ישראל. הדבר היעיל ביותר הוא כמובן לעשות שימוש באותה תשתית גם עבור קירור. אביזרי מיזוג אוויר יכולים לעשות את שני התפקידים יחד.

יתרונות

היתרון הגדול של המזגן הוא כמובן העובדה שהוא אמצעי שקרוב לוודאי בכל מקרה נדרש להתקנה עבור חודשי הקיץ. בנוסף, הפעולה של המזגן היא שקטה באופן יחסי, לפחות זו של המזגנים החדשים. מלבד שני היתרונות הללו, במזגנים חדשים עלות ההפעלה אינה יקרה במיוחד, וניתן לכוונן את המזגן כך שהפעלתו לא תצרוך כמות חשמל רבה מידי.

חסרונות

החיסרון המרכזי של המזגן הוא העובדה שהחימום שלו עלול ליצור תחושת מחנק לא נעימה, מה שדורש פתרונות אוורור. לאורך זמן מיזוג אוויר על חום יוצר תחושה לא נעימה בחלל שבו המזגן מופעל, ולכן רבים מעדיפים להימנע מבחירה במזגן בתור פתרון חימום לחורף. בנוסף, המחיר של התקנת המזגן יכול להיות חיסרון נוסף שיימנע מכם לעשות בו שימוש.

כמה עולה התקנת מזגן?

התקנה של מזגן היא תהליך שדורש קודם כל התקנה של יחידה חיצונית מחוץ לבית שהיא למעשה מה שמאפשר למזגן את הפעולה, וכמובן התקנה של היחידה הפנימית שאחראית על מיזוג האוויר עצמו. מחיר ההתקנה משתנה והוא נקבע לפי האיכות של המזגן, הגודל שלו, מספר היחידות וכמובן הצורך בתשתית.
לעיתים ישנם בתים חדשים שבהם כבר קיימת תשתית עבור מזגן מה שיוזיל את עלות ההתקנה, אולם לעיתים יש צורך לפתוח תשתית חדשה מה שמייקר את עלות ההתקנה. באופן כללי, עלות התקנת מזגן מתחילה בסביבות ה1500 ₪, ויכולה להתייקר כמובן, הכל ביחס לגורמים שהזכרנו.

פטריית חימום

אם אתם נדרשים לחמם חלל שנמצא באוויר הפתוח כמו חצר או גינה גדולה, מזגן הוא כמובן לא פתרון רלוונטי. עבור מקרים כאלה אחד הפתרונות הטובים ביותר הוא לעשות שימוש בפטריות חימום. פטריות חימום הן למעשה גוף מתכתי בצורה של פטריה שמונע על גז ומפיץ חום. הפטריות מוצבות בשטח פתוח כמובן, והן יכולות לחמם את הסביבה הקרובה שלהן בצורה נעימה.
לחימום בעזרת פטריות חימום יש מספר יתרונות:
ניידות

הפטריות הן פריט נייד מאוד, כך שגם לאחר ההצבה תוכלו לשנות את מיקומן בלי להתאמץ יתר על המידה. אם מדובר בחצר שלכם אתם יכולים לבדוק את המיקום שלהם כרגע ולשנות אותו במידת הצורך. מזגן כמובן מותקן פעם אחת ולא ניתן להזיז את המיקום שלו בתוך החדר.

חום נעים

החום שאותו הן מפיצות הוא חום נעים, חום שלא מייבש מצד אחד, אבל מחמם ומעניק תחושה של ביתיות. בניגוד למזגן שנותן תחושה של מחנק ולא מאפשר להנות מחום נעים, החום של הפטריות הוא חום שכל אחד ירצה להישאר בקרבתו.

בנוסף, ניתן לווסת את החום של הפטריות לפי העוצמה הרצויה, ואתם יכולים לשלוט בצורה קלה מאוד על העוצמה של החום שאותו הפטרייה מוציאה.

ריחניות

להפצת החום של הפטריות אין תוצר לוואי של ריח לא נעים או עשן כלשהו, כך שהפעלתם
תחמם לכם את האירוע בלי ליצור אי נעימות מיותרת. העובדה שהפטריות פועלות על גז בישול הופכת את ההפעלה שלהם להיות נקייה במיוחד.

בטיחות

בניגוד לאמצעים אחרים שדורשים חיבור של כבלים שונים או חיבור לאספקת אנרגיה, הפטריות עושות שימוש בבלון גז שנמצא במקום ייעודי בתוך הפטרייה מה שמבטיח לכם שלא יהיו כבלים חשופים של חשמל שנמצאים סביב הפטרייה. כאמור, כך אתם יכולים להזיז את הפטרייה בכל רגע שאתם רוצים.

תפעול פטריות חימום

פטריות חימום הן ציוד שניתן להשיג בדרך כלל באמצעות חברות שמשכירות ציוד לאירועים. בדרך כלל אנשים פרטיים לא עושים שימוש בפטריות הללו, אולם אם אתם מעוניינים בהצבה של פטרייה כזו בחצר או בגינה שלכם אתם בהחלט יכולים לרכוש אחת כזו. חשוב לציין כמובן שאתם צריכים לדאוג לאספקת גז עבור הפטרייה שלכם.

רדיאטור

אמצעי חימום נוסף שניתן לעשות בו שימוש הוא רדיאטור. הרדיאטור הוא מכשיר שפועל על חשמל, וכל שעליכם לעשות הוא פשוט לחבר אותו לשקע החשמל הביתי.

יתרונות

היתרונות של הרדיאטור הם רבים. מלבד העובדה שצריכת החשמל שלו נמוכה במיוחד, הוא פועל בצורה שקטה מאוד והוא כמובן בטוח לשימוש. החום שהוא מפיץ גם הוא נעים במיוחד. בטיחותית, גוף החימום שלו מכוסה, והברזלים עצמם שמפיצים את החום לא יגרמו לכוויה גם במקרה שבו נוגעים בהם. בנוסף, הרדיאטור מתחמם בצורה מהירה יחסית ומהר מאוד תוכלו להנות מהחום שלו.

חסרונות

החיסרון המרכזי של הרדיאטור הוא חוסר היכולת שלו לחמם חללים גדולים. כאשר מדובר על חלל שיותר גדול מחדר הרדיאטור מתקשה לחמם אותו בצורה אפקטיבית. לאור זאת, הוא לא מתאים כדי לחמם בית וכיוצא בזה, והוא מתאים כפתרון חימום נקודתי עבור חדר או חלל קטן אחר.

תנור

לתנורי חימום יש יתרון מרכזי כך שהם מפיצים חום עוצמתי במיוחד, ובאופן מהיר מאוד. עם זאת, צריכת החשמל שלהם עשויה להיות גבוהה במיוחד, ובנוסף הם לא נחשבים בטיחותיים במיוחד לשימוש. אם אתם עושים שימוש בתנור חימום עליכם לוודא שגוף החימום שלו לא גלוי באופן מסוכן, ובנוסף עליכם לוודא אספקת אוויר כיון שהתנור עלול לייבש את האוויר.
בשנים האחרונות השימוש בתנורים הללו פוחת ולא לחינם. הסכנות הרבות שהם מציבים בעת השימוש בהם גרמו ליותר ויותר אנשים לבחור בפתרונות חימום אחרים, גם אם יעילים פחות. בסופו של דבר, הדבר החשוב ביותר הוא הבטיחות.

לסיכום

 

בחירה של אמצעי חימום מתאים לחורף דורשת מאתנו לקחת בחשבון מספר משתנים כמו תקציב, החלל שאותו אנחנו נדרשים לחמם, איכות החימום ומיזוג האוויר. חשבו על כל הגורמים הללו ובחרו בפתרון חימום נוח, אך זכרו כמובן שאסור בשום פנים ואופן לוותר על הצד הבטיחותי.