כלי עבודה חשמליים

שילוב נכון: כלי עבודה חשמליים וכלי עבודה ידניים

זהו מזמן כבר לא סוד שאנו חיים בעולם מודרני שבו הטכנולוגיות מתפתחות בקצב מסחרר. ההתפתחות המהירה קורית לא רק בתחום ההיי טק, הבנקאות או החינוך, למשל, אלא נעשית אף בתחומים שיכולים בטעות להיחשב בטעות כמיושנים, על אף שגם בהם ישנה התפתחות מתמדת.

אחד התחומים הללו הוא עולם כלי העבודה. אכן – גם בתחום זה ישנה התקדמות טכנולוגית, ובהתאמה גם בתחום זה עולה המתח הידוע לכולם של הישן אל מול החדש. מן העבר האחד, ישנם חברי האסכולה הישנה שידבקו בטענתם כי רק כלי העבודה המסורתיים, היינו כלי עבודה ידניים, הינם כלי עבודה מהימנים שבעזרתם ניתן לייצר מוצרים ראויים לשמם. מן העבר האחר, מצויים אנשי האסכולה המודרנית התומכים בהתפתחות טכנולוגית, כלומר כלי עבודה חשמליים, שיטענו כי רק בעזרת הטכנולוגיה ניתן לייצר מוצרים בעלי דיוק מירבי שמספקים איכות גימור טובה.

ובכן, איזו קבוצה צודקת? קשה מאוד לקבוע מסמרות בשאלה זו, שכן נדמה שגם לכלי העבודה הידניים ישנם יתרונות, וכן – גם כלי העבודה החשמליים טומנים יתרונות בחובם. אנו מאמינים שהשאלה שעלנו אינה בעלת תשובה של כן או לא, ושניתן להגיע ל”נוסחה” שמשלבת שימוש בין כלי העבודה החשמליים לכלי העבודה הידניים. במאמר הנוכחי נביא לכם את העקרונות המרכזיים שלדעתנו חשובים, ויכולים לסייע לכם בבחירת השילוב הנכון בין כלי עבודה חשמליים לכלי עבודה ידניים.

מהם היתרונות של כלי עבודה ידניים לעומת כלי עבודה חשמליים?

יתכן שנרצה להעדיף כלי עבודה ידניים מסויימים בשל העובדה שהם ניידים מאוד ואינם תלויים בחיבור לשקע חשמלי. ניתן להשתמש בהם בסיטואציות שונות שבהן אין חיבור זמין לחשמל כאמור, כמו בטיול מחנאות למשל.
לעיתים כלים ידניים יהיו בטיחותיים יותר מאשר כלי עבודה חשמליים, אשר באופן טבעי עוצמתיים מאוד, כבדים יותר ולעיתים חדים יותר. ואולם, נציין שבחלק מכלי העבודה החשמליים קיים מנגנון אבטחה שמאפשר לשמור על הבטיחות.
יתרון משמעותי אחר הוא העלות. כלי עבודה ידניים יהיו זולים יותר, הן מבחינת העלות הגולמית שלהם והן מבחינת צריכת החשמל.

מהם היתרונות של כלי עבודה חשמליים לעומת כלי עבודה ידניים?

נדמה שפקטור מרכזי במיוחד בשאלת הבחירה נוגע לסוגיית זמן העבודה הנדרש בשימוש בכל אחת מהאפשרויות. נדמה שאין תחרות כמעט בקטגוריה זו ביחס לרוב כלי העבודה. אם כן, נדמה שכלי העבודה החשמליים מצליחים לקצר משמעותית את משך זמן העבודה.

בסופו של יום, המנגנון החשמלי שמותקן במנועים של כלי העבודה החשמליים הוא זה שעושה את ההבדל, ושמצליח להביא לאותן תוצאות שניתן לקבל בכלי עבודה ידניים אך בזמן קצר בצורה משמעותית. בכך יש חיסכון רב בזמן, ולמי שאינו רק משתמש בכלי עבודה לשם התחביב, יש בכך גם חיסכון בכסף, לפי אמירת המפתח המוכרת לפיה “זמן שווה כסף”.

עם זאת, יש לציין שלמרות שבאופן עקרוני אכן זמן העבודה מתקצר בשימוש בכלי עבודה חשמליים, חשוב ביותר להתאים את כלי העבודה החשמלי לאופן השימוש המתאים, וכן לחומר הגלם. אם לא נתחשב בגורמים אלו – יתכן שלא נצליח לחסוך בזמן.

יתרון נוסף בשימוש בכלי עבודה חשמליים הוא העוצמה שניתן להשיג. בעולם כלי העבודה הידניים, ההספק של יום עבודה תלוי בכוחו של המשתמש. בשימוש בכלי עבודה ידניים אנו מסתמכים על יכולות אנושיות ולכן גם אם נניח שהמשתמש מיומן, בכושר עבודה טוב וחזק, גם לו יש מגבלות ואינו מסוגל לעבוד ללא מנוחה.
לעומת זאת, בכלי עבודה חשמליים אין אנו מסתמכים על כוח ידו של המשתמש, אלא על עוצמה שאותה אנו יכולים לבחור ולשנות בלחיצת כפתור פשוטה.

מלבד חיסכון במאמץ הפיזי ובאנרגיה של המשתמש, בשימוש בכלי עבודה חשמליים אנו יכולים להגביר את עוצמת הכלי. אין זה סוד שמנוע חשמלי יכול להניב כוח עבודה גבוה בהרבה מבחינת עוצמתו, מאשר כוח העבודה של אדם. מכאן ששימוש בכלי חשמלי יכול להיות יעיל הרבה יותר.

יתרון נוסף נוגע לכך שבמצבים רבים הרבה יותר קל לתפעל כלי עבודה חשמליים והשימוש בהם ידידותי בהרבה מכלי עבודה ידניים – כך למשל מברגה מילווקי. בכלים חשמליים המשתמש יכול לתפעל את הכלי בצורה קלה ומדויקת, בעוד ששימוש בכלים ידניים מסתמך בעיקר על מיומנות ולפיכך יהיה יותר קל למשתמש חדש להשתמש בכלי חשמלי.

ואולם, נציין שגם בשימוש בכלי עבודה חשמלי חשוב ביותר להסתכל ולהתרשם מהוראות היצרן, שכן הדבר יכול לחסוך בעיות בתפעול בהמשך. כך לדוגמה, הפעלה שלא לפי הוראות היצרן יכולה להוביל לתקלות בכלי.

עניין נוסף נוגע לדרישות תחזוקה, שהן עניין שבשגרה. כיוון שנרצה לשמור על איכות הכלים שלנו ועל דרישות הבטיחות, בין אם ידניים ובין אם חשמליים, לא נרצה להזניח את נושא התחזוקה. כלים חשמליים מגיעים עם אחריות לרוב, וניתן למסור אותם למעבדת תיקונים. נדמה שיהיה קשה יותר להחזיר לשימוש כלי עבודה ידני שיצא משימוש עקב בעיה בחלק מסוים, בעוד שבכלי עבודה חשמלי ניתן יהיה להחליף את החלק הבעייתי ולקבל בחזקה מהמעבדה כלי אמין ואיכותי.

אם כן, יהיו פרוייקטים שבהם נרצה להשתמש בעיקר בכלים ידניים, ויהיו פרוייקטים שבהם נעדיף להשתמש בעיקר בכלים חשמליים. יהיו אף מקרים שבשל הצורך בכלי עבודה מסוגים שונים נעדיף דווקא לשלב, ובכך להגיע לתוצאות הטובות ביותר. מילווקי כלי עבודה מספקת מגוון כלי עבודה מצוינים, הן ידניים והן חשמליים שמאפשרים למשתמש להסתמך על מוצרים איכותיים.

כלי העבודה של מילווקי מתאימים לכל סוגי הפרוייקטים ולכל חומרי הגלם. למשל מברגה מילווקי – מהווה מוצר מהמובילים ביותר בשוק כלי העבודה. אינספור בעלי מקצוע משתמשים בה ונהנים מיכולותיה המוכחות.